Černá Hora - Křenovice
19.5.2019 v 17 hod.,
3:1

Fórum

Čaja:dnes v 17:30 sehraje přípravka starší na domácím hřišti, prestižní utkání s Vyškovem. Přijďte nás podpořit
Čaja:Dnes od 17.30 se na hřišti uskuteční akce: Létající týmy trenérů mládeže - v rámci tréninku žáků a přípravek nás navštíví tým profesionálních trenéru FAČR s ukázkou vzorového tréninku. Na akci srdečně zveme fanoušky, trenéry, hráče i rodiče. Bufet bude v provozu.
Čaja:Brigáda: 23.3. od 8.00 se uskuteční brigáda - příprava areálu na sezonu. Dodjite pomoct kdo můžete dík
Čaja :SK Křenovice Vás srdečně zve do křenovské sportovní haly na tradiční Vánoční turnaje mládeže. Přípravka mladší začíná 27.12, zahájení v 8.50 a žáci 28.12 v 8.30.

Góly:
10´ FOJTL
89´ HORÁČEK MICHAL

Sestava:
Procházka
Říha – Ledvina – Kolesnáč – Slezák
Horáček Michal – Horáček Martin – Obhlídal – Havelka
Pelikán – Fojtl

Střídání:
15´ Lattenberg – Slezák
46´ Spáčil – Obhlídal

Komentář:
Benfika dorazila do Hodějic se solidní formou z posledních zápasů, ale v malinko polepené sestavě. Navíc někteří z hráčů již nastupovali na půl zranění a na lavičce náhradníků nikdo úplně fit také nebyl. Když je benfice nejhůř, musí povolat některého ze svých Blanických rytířů, tentokrát padla volba na Koníka. Přestože se na plac nakonec nedostal, tak mu patří velký dík za výpomoc doslova na poslední chvíli.

Úvod zápasu zcela v režii domácích, během prvních pěti minut měli několik rohů a dostali benfiku pod velký tlak. Béčko se hodně hledalo, trvalo nějakou chvíli, než si někteří zvykli na své nové posty na hřišti. Z prvního náznaku šance však benfika udeřila, Zdenál si skákající míč na půlce pohotově hlavou posunul přes dva obránce domácích a svůj dlouhý sprint zakončil přízemní střelou, která se na mokrém terénu jen těžko chytá – 0:1. Vzápětí přišla akce brácha na bráchu, na Mišákův roh si na penaltě naskočil Peňa a jeho hlavičku do spodního rohu brány s velkými obtížemi brankář konečky prstů vytáhl. Poté Beran pěkně vyvezl míč a na následný centr si nabíhal spolu se Zdenálem, oběma však chyběl na krok. Kolem patnácté minuty šel dolů zraněný Slezi, na plac musel nedoléčený Laty a doufalo se, že to prostě vydží a zranění si neobnoví. Důrazem a nevypuštěním skoro ztraceného souboje vybojoval dobrou střeleckou pozici pro Kobliha Flendy, střela levačkou z voleje skončila metr vedle tyče. Domácí byli více na míči, do tutovek je ale dostala až nepřesná rozehrávka a chyby benfiky. Obrovskou hrubku vyrobil Mišák a následně i Beran. Ani jednu šanci domácí neproměnili. Hlavně při té druhé se zaskvěl výborně chytající Kozel a benfiku podržel. Dobré utkání hrál i Říháč, když do hry moc nepouštěl nejnebezpečnějšího hráče domácích. Tutovku spálil Zdenál, když centrovaný míč na malé vápno nedokázal usměrnit mezi tyče. Trefit branku tak to byl gól, velká škoda. Po špatném rozjedu nakonec benfika neodehrála úplně špatný poločas, vyjma těch dvou hrubek. Vzadu se to pak hrálo jednodušeji a Ledva obrannou hru dobře řídil.

Report z druhé půlky už pouze zprostředkovaně. Do druhé půle musel na plac křenovský Neymar místo Kobliha a zaujal místo na hrotu, univerzál Flendy se posunul na beka a Laty na střed. Hrálo se převážně na polovině béčka. Postupně docházely síly a tak se spoléhalo vyloženě na brejky. Při jednom z nich šel Zdenál s Neymarem sám na brankáře. Zdenál to vzal na sebe a tvrdě vypálil, gól z toho bohužel nebyl. Tady to chtělo řešit přihrávkou. Domácí se také dostali do solidních šancí, když mířili dvakrát ze strany na Kozla, ten však hlásil „nedobytnou“ a míč za svá záda nepustil. Nakonec ho jednou domácí překonali, bylo to ale z jasného ofsajdu a tudíž branka neplatila. V poslední minutě hry, utekl rozhozené obraně Mišák, svůj úprk zakončil z malého vápna s přehledem k tyčce a definitivně rozhodl toto utkání – 0:2.

Benfika jednoduchou a účelnou hrou vybojovala tři body. Na těžkém terénu v Hodějicích to bylo poctivě odmakáno a všichni hráči zaslouží pochvalu. Za týden doma v sobotu benfika hostí Habrovany, začátek zápasu je v 17 hodin.

Góly:
40´ a 80´ ROZKOPAL
57´ a 73´ PALEČEK

Sestava:
Hanák
Ledvina – Klimek – Rozkopal – Pauřík
Vosmek – Doležal – Borovský – Drápal
Paleček – Gzela

Střídání:
42´ Dřínovský – Ledvina
86´ Večeřa – Drápal
90´ Břeň – Doležal

Komentář:
O tradiční neděli se v Křenda udál další fotbalové svátek. Ono totiž, fotbal v Křendě je skorem až náboženství, a tak každé mač pořádané v Křendě je prostě a jednoduše svátkem!! V rámci nénižší krajské sótěže aneb první Bé třídy na křenovské pažit zavítala fotbalová družba sósedních dědin z Blanenska - FK Vysočany/Šošůvka. Ono se néňy co divit takové družbě!! Vysočany 790 národa, Šošůvka 7 kol, prostě nésó lidi!! V poslední dobó hra na zelénem pažitu vymírá, fotbal stárne, fotbal se vytrácí z povědomí lidí a široké veřejnosti, a tak obě dosud rivalské dědiny se v létě dohókaly, že spojí svý sile a utvoří společné mančaft, což je bohužel přirozené vývoj!! Pro mladé je tolko jinačích možností, tolko jinačích nabízenéch sportů, navíc v dnešní ekonomické době se musí každé otáčet, aby zabezpečil své rodiny, a tak je smutné sledovat v přímém přenosu, jak i ta tréninková morálka postupně chřadne. Ve Vysočanech i Šošůvce se sende čtyry pět šest kluků na tréninku. Co v takovém „hojném“ počtu vyméšlet, že ano? Sténě takové počet plejerů se schází aj v Křendě. Rozhodně nechcu byt Nostradámus, ale dófám, že Křenda se svéma 19 kolama bude dycky dycinky Křenda a nějaká družba nebude nikdy třeba. Ale pardón, to jsem se nechal trocha unýst. Su tady od teho, abych popsal nedělní mač s Vysočanama/Šošůvkó.

První porádná gólovka přichází v 9.min. Stoper Zbyňa Rozkopal pod tlakem forčekujícího brkoša pučí balon na kraj Víťovi Ledvovi, ten posléze pošle mičudu dozadu Peťovi do góla, Peťa ihned vrací Víťovi, všichni tři pod tlakem forčekující dvojice, k Víťovi ovšem Peťova příhra již nedorazí, forčekující brkoš zobne mičudu a zboka najíždí fejs tů fejs na Petě, Peťa vybíhá, útočník zakončí křížem po zemi ze čtrnácti metrů. Mičuda míjí o decimetry zadní tyč!! Uf!! 16.min Bobřík míchá ve středu s balonem, pošle jej na urvanó lajnu v podobě Fildy Vosmeka, keré od rohovýho praporka pošle střílené centr na malé vápno, kde se Palec akrobaticky opře do míče. Palec v tutovce ale netrefí mičudu, jak by si sám představoval, mičudu Palec jen polézá a ta končí čtyry metry za zadní tyčkó!! Škoda!! 18.min Filda zásobuje hostující šestnáctku dalším stříleným centrem, Palec v místě pendy napálí mičudu dva metry nad vingl!! Kluk zatial seřizuje svá mířidla. 21.min Vysočaňák vymyslí prostrčení balonu rozběhlýmu parťákovi do šestnáctky, ten se neukvapí, nezakončí, naopak urobí výpad do strany, klikó si tak položí vybíhajícího bezmocného Petě a sic se vytlačí hodně do strany brkoš zakončuje skorem z nulovýho úhla z hranice malýho čtverca mičudu po zemi do prázdné branky. Gološa Petě zastópí na brankové čáře křenovická dvojice a balon z brankové čáry vykopne!! Asi po pětadvaceti minutách hry preventivně přeskupíme řady, dyš stoper Zbyňa - vzadu kopající se za ušima aneb kdovíjaká jistota vzadu nevládla - míří na hrot, Jara Gzela de na halva pilovat lajnu a Drápec se stáhne na stopera. 29.min Jara Gzela zboka najíždí na hostující kasu, ale křížné zakončení po zemi dost nepřesné, dyš balon dokutólá kamsi dozadu k rohovýmu praporku. 37.min hosté si štelujó trestňák ze sedmnácti metrů, šikovné obstřel postavené zdi k zadní tyči parádním robinsonem zpacifikuje Peťa, keré balon chytí v letu do svéch rukavic!! Paráda, Peti!! 39.min rohové kop Křendy letí na zadní tyč a Zbyňa hlavó pošle mičudu křížmo zpátky do sítě přední tyče – 1:0. Před přestáfkó z placu odkulhá Víťa Ledva.

46.min Křenda zahrává rohové kop, balon trocha překvapivo proletí až na zadní na zadní tyč, kde má číhajícící Zbyňa z malýho vápna fíka na palici, pevně stojící ani nemusel kluk skákat, ale zakončení šeredně nevyšlo. Zdali to zakončení mělo byt, možná vratka na přední tyč, netuším. V každým případě hlafson končí kdesi zpátky u exekutora rohovýho kopu. 50.min Zbyňa svým forčekingem vyloudil balon na obránci při hranici šestnáctky u brankové lajny, následně klikó vymíchal dezorientovanýho obránce a po brankové lajně najíždí ku gólu. Před Zbyněm jeden obránce a gološ + dva naši kuci se mu nabízijó, jeden na přední tyči, druhé na zadní tyči, nakonec Zbyňa zvolí nabití na zadní tyč, ovšem Vysočaňáci tuto herní variantu přečtó a balon odvrací do bezpečí. A z rodící gólofky je zakončení nakonec nijaké!! Škoda!! 53.min Zbyňa parádně patičkó za sebe vybídne do nájezdu urvanýho Fildy, jehož pumelicu z osumnácti metrů k přední tyči gološ vyráží jen před sebe, Zbyňa dorážku pošle zase jen do gološa!! 58.min Palec číhající na malém vápně dostane příhru po zemi na zadní tyč, má času na rozdávání, zpracuje si balon, ale sténě mičudu pošle půlmetr vedle své zadní tyče!! Neskutečný!! 58.min křenofské nákop letí na začátek šestnáctky, Zbyňa jej kozičkama vrací na šestnáctku, čímž nabije do čapy Palcovi, keré z první napálí mičudu do sítě – 2:0. Úžasný nabití!! Úžasný je navíc, že smolař Palec konečně protrhne nedělní střeleckó smolu!! 62.min Vysočany posílajó dlóhé centr od postranní lajny na zadní tyč, odkaď novic na place ze čtyř metrů nekompromisně uklidí mičudu do sítě snižuje. Hlavó nebo čapó, ani nevím, ale rozhodně se kořeň nemýlí a snižuje, čímž přibližuje Vysočany/Šošůvka na dostřel – 1:2. 73.min hostující příhra na střed a pohotové kvér ze šestnáctky přeletí o metr našu svatyňu. 74.min Zbyňa vymyslí příhru na zadní tyč, odkaď Palec pohodlně uklízí mičudu do sítě – 3:1. Jupíííí, kuci!! 76.min hosté majó trestňák ze dvaceti metrů, letí pod víko, Peťa v gólu předvede zákrok dne, dyš suprovým robinzonem vytahne mičudu zpod víka!! 80.min rohové kop hostů, hópanec na přední tyči a hlavó smrkanec do sítě – 2:3. 81.min parádním sólem zasune balon podél gološa do sítě – 4:2. Jupííííí!! Kuci, díky díky díky!!!

Ježiš, já su tak ščasné!!! Já nevím, co to do mě vjelo, ale moc sem chcel v nedělu vyhrát, supr!! Ho-ši, dě-ku-jem!! První jarní výhra a večer v putyce klasika čili jakoby se postupovalo do první ligy. No a za téden v nedělu 17.00 férofka v Černé Hoře. Su mooooc natěšené, protože s jídlem roste chuť!!!

Kón

15.05. 2019

B mužstvo

Křenovice B – Lovčičky 5:3 (1:0)

sobota 11. května 2019 v 17 hod.

Góly:
16´ OBHLÍDAL
51´ vlastní
84´ KÜBL
85´ LEDVINA
89´ FOJTL

Sestava:
Procházka
Ondrejka – Ledvina – Kolesnáč – Slezák
Horáček Michal – Borovský ml. – Obhlídal – Horáček Martin
Maděra – Fojtl

Střídání:
46´ Havelka – Borovský ml.
46´ Kübl – Fojtl
60´ Břeň – Ondrejka
64´ Chvátal – Slezák
64´ Fojtl – Maděra
80´ Spáčil – Horáček Michal
89´ Horáček Michal – Kübl